Dane firmy

Obsadzanie parapetów wewnętrznych


Carrara


Miętowa 14a, 61-680 Poznań

Tel: 602 609 800

Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Opij tego biznesu:

Montaż parapetu marmurowego jest czynnością prostą, lecz wymagającą precyzji. Parapet marmurowy ma bardzo trwałą konstrukcję, dlatego potrzeba odpowiednich narzędzi i wiedzy, aby go prawidłowo zamontować. Zanim przejdziemy do kroków montażu, przypomnijmy sobie, że parapety marmurowe są specyficzną odmianą parapetów wewnętrznych i mają tendencję do szybkiego zużywania się w wyniku zmiennej temperatury i wilgotności.

Najpierw należy dokładnie wymierzyć obwód ściany, aby określić wymiary parapetu. Po wymiarach zamówiony zostanie parapet marmurowy i jego komponenty, takie jak uszczelka i kołki mocujące. Następnie należy przygotować ściany do montażu parapetu: na ścianach po obu stronach parapetu powinny być umieszczone listwy plastikowe, które służą jako punkty mocujące i pomagają w obsadzaniu parapetów wewnętrznych. Po wykonaniu tych czynności na parapecie powinny zostać ułożone komponenty, takie jak uszczelka i kołki mocujące. Parapet należy również dokładnie przykleić do listew plastikowych po obu stronach muru.

Na koniec należy wypełnić szczeliny między listwami plastikowymi a parapetem za pomocą elastycznej uszczelki. Ta uszczelka ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa i trwałości parapetu marmurowego, ponieważ chroni go przed dostawaniem się wody do wnętrza ściany. Może być również użyta do maskowania szpary między listwami plastikowymi a parapetem.

Po wykonaniu powyższych czynności parapet marmurowy jest gotowy do użytku. Warto jednak pamiętać, że należy go regularnie konserwować, aby zapewnić jego długowieczność i uczynić go bardziej odpornym na różne czynniki środowiskowe. Montaż parapetu marmurowego wymaga odpowiednich narzędzi i wprawy, ale z odpowiednią wiedzą możesz zamontować go samodzielnie.

Inne firmy w pobliżu:

BUD-WENT


Graniczna 15A, Biskupice

WILTEX


Polna 2, Skórzewo

Di Selentino


Kopanina 54, Poznań